У Литві закривається останній центр реєстрації для українців

Загалом у країні обладнали сім центрів реєстрації біженців — шість із них закрили ще минулого року.

У Литві закривається останній центр реєстрації для українців

У литовському Алітусі закривається останній центр реєстрації іноземців, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ Литви.

Центр перестане працювати із 8 травня. У МВС нагадали, що після початку війни було створено сім таких центрів — перший якраз був в Алітусі.

"Оскільки кількість біженців з України скоротилася, було ухвалено рішення про закриття останнього українського реєстраційного центру в країні. Українцям, як і раніше, будуть раді в Литві, де їм буде надана вся необхідна допомога", - сказав заступник міністра внутрішніх справ Арнольдас Абрамавічюс.

У відомстві додали, що тепер українці, які прибувають до Литви, мають звертатися до будь-якого відділення Департаменту міграції. Також продовжить працювати гаряча лінія, де біженці зможуть отримати інформацію про розміщення, соціальне та медобслуговування, повернення додому.

У МВС також зазначили, що українцям у Литві надають гуманітарну допомогу у кожному самоврядуванні у центрах неурядових організацій. Підтримку можна також отримати і в Алітусі.

Алітуський реєстраційний центр почав приймати українців 25 лютого минулого року. З початку війни до центру звернулися 10707 осіб, а 5722 українці тимчасово там мешкали. Біженцям надавалася реєстрація, тимчасове житло, соціальні послуги та консультації з працевлаштування та інших питань. 

У МВС нагадали, що українців реєстрували у кількох містах — Вільнюсі, Каунасі, Алітусі, Паневежисі, Клайпеді, Маріямполі та Шяуляї у "піковий час", коли до Литви щодня прибувало понад дві тисячі українців. У системі електронних послуг MIGRIS було зареєстровано 76578 громадян України (зокрема 26152 дитини віком до 18 років). Зараз у 45168 осіб є діючий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.

Минулого року закрилися центри реєстрації у Вільнюсі, Каунасі, Паневежисі, Клайпеді, Маріямполі та Шяуляї. Із серпня 2022-го у Литві залишався працювати лише один центр — в Алітусі.

За інформацією Державного агентства даних, з початку війни в Україні до Литви прибуло понад 76 тисяч українських громадян.