У МОН розповіли, чи треба змушувати дитину-біженця вчитися у двох школах

Навчання онлайн в українській школі відбувається за бажанням батьків чи самого учня.

У МОН розповіли, чи треба змушувати дитину-біженця вчитися у двох школах

Школяра-біженця не треба змушувати вчитися паралельно в іноземній школі та українському навчальному закладі. Зокрема, якщо йому важко опановувати дві шкільні програми.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Міністр нагадав, що українські діти-біженці змушені дотримуватися законодавства тих країн, в яких перебувають. А у більшості країн ЄС відвідування шкіл є обов'язковим.

При цьому Шкарлет розповів, що зі слів його колег-міністрів освіти інших країн, українським дітям складно опановувати дві шкільні навчальні програми паралельно. Вони просто не встигають навчатися.

Навчання онлайн в українській школі відбувається за бажанням батьків чи самого учня. В Україні дітей не змушують вчитися паралельно. Якщо дитині складно, її не треба примушувати до паралельного навчання,– наголосив очільник МОН.

При цьому додав, що в Україні є інструменти атестації або зарахування результатів навчання з навчального закладу будь-якої країни світу.

Закликаю дослухатися до дитини: якщо їй важко, її не треба змушувати паралельно навчатися. Всі знання ми можемо оцінити і перевести до наступного класу,– акцентував міністр.