У Німеччині зараз проживає рекордна кількість осіб без громадянства

Багато дітей стають апатридами від народження через законодавчі проблеми у країнах їх походження.

У Німеччині зараз проживає рекордна кількість осіб без громадянства

На кінець 2022 року в Центральному реєстрі іноземців ФРН було зареєстровано рекордну кількість осіб без громадянства або апатридів, які проживають у Німеччині. Про це повідомило Федеральне статистичне відомство. Як особи без громадянства на кінець року зареєструвалися 29 455 осіб, чверть з них - неповнолітні.

З 2005 по 2013 роки чисельність апатридів у Німеччині коливалася в межах 13-14 тисяч осіб. Зростання стало вперше помітним у 2014 році, коли в країні почалася найбільша хвиля біженців у її історії. За вісім років людей без громадянства побільшало вдвічі.

Згідно з Конвенцією ООН про статус апатридів, люди вважаються такими, що не мають громадянства, якщо жодна держава не розглядає їх як своїх громадян. Однією з головних причин відсутності у людини громадянства експерти називають ґендерну, расову чи релігійну дискримінацію у законах про громадянство.

У деяких країнах жінки не мають права передавати громадянство дітям. Так, у Сирії громадянство дитини визначається лише громадянством батька-сирійця. Якщо чоловік не визнає батьківство або встановити його неможливо, дитина стає апатридом.

Апатриди мають набагато менше прав, ніж громадяни країни. Обмеження помітні у сферах освіти та праці, медичного обслуговування та соціального забезпечення. Їм складніше набути легального статусу в країні проживання. У Німеччині діти батьків-іноземців не набувають німецького громадянства, якщо хоча б один із батьків не прожив у Німеччині протягом восьми років і не має права на постійне проживання.