У Празі працюватиме центр допомоги українським біженцям, які проживають у місті

Центр допомагатиме українцям вирішувати питання з працевлаштуванням, пошуком житла, записом дітей до шкіл та дитячих садків, надаватиме юридичні, соціальні та інші консультації.

У Празі працюватиме центр допомоги українським біженцям, які проживають у місті

Мерія Праги спільно з ЮНІСЕФ відкриє центр допомоги українським біженцям, які вже деякий час проживають у місті та стикаються з різними труднощами. Про це в середу, 2 листопада, журналістам повідомив мер столиці Зденек Гржиб, повідомляє vinegret.c .

Центр допомагатиме українцям вирішувати питання з працевлаштуванням, пошуком житла, записом дітей до шкіл та дитячих садків, надаватиме юридичні, соціальні та інші консультації. Він розміститься у тому самому будинку в районі Височани, де сьогодні працює Крайовий центр реєстрації біженців (KACPU). Звернутися по допомогу зможуть усі українські біженці, незалежно від типу візи чи терміну проживання у Празі.

Точної дати відкриття центру поки що немає, все залежить від того, як швидко вдасться набрати штат співробітників. Імовірно, це відбудеться наприкінці листопада або на початку грудня. Перші місяці будуть тестовими, потім центр перейде на повну потужність та пропрацює мінімум до кінця 2023 року.

На функціонування центру буде витрачено 333 млн. крон, які Прага отримала від ЮНІСЕФ як дотацію на вирішення міграційної кризи.