У Празі знову відкрився центр допомоги українським біженцям

Водночас Прага більше не пропонуватиме біженцям постійне житло. 

У Празі знову відкрився центр допомоги українським біженцям

Мерія Праги сьогодні знову відкрила регіональний центр для біженців з України у Височанах, який був закритий у середині червня через велику кількість біженців у столиці Чехії.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Водночас Прага більше не пропонуватиме біженцям постійне житло. За словами мера Праги Зденека Гржиба, центр допомоги біженцям знову відновив роботу за рішенням уряду, проте це рішення він назвав помилковим.

Раніше повідомлялося, що центр на станції метро «Височанська» буде відкрито з понеділка по четвер з 08:00 до 15:00 та по п'ятницях з 08:00 до 14:00. Центр допоможе біженцям з оформленням тимчасових віз, медичним страхуванням та іншими документами. Проте місто більше не пропонуватиме житло українцям через переповненість (за винятком тимчасових наметових містечок та місць, наданих Управлінням у справах біженців).

Прага закрила KACPU 15 червня. Цей крок міста зазнав критики з боку урядових політиків, а також деяких губернаторів. Голова Асоціації регіонів та губернатор Південної Богемії Мартін Куба (ODS) назвав це рішення політичним жестом, який, на його думку, нічого не змінить. Він нагадав, що навіть без центру допомоги біженці можуть приїхати до Праги та отримати все необхідне, хай і не в одному місці.

Кризовий штаб столиці ухвалив рішення про поновлення роботи наприкінці червня, за словами Гржиба, за розпорядженням уряду. Мер назвав це рішення неправильним, за його словами, держава мала спочатку вирішити питання переселення біженців з переповненої Праги. За даними МВС, з початку російського вторгнення в Україну посвідку на проживання у Чехії отримали близько 377 тисяч біженців, з них 89 тисяч — у столиці.