У США основний потік українських біженців припадає на 5 штатів

Концентрація запитів на спонсорство у кількох штатах та містах відображає географічний розподіл американців українського походження у США.

У США основний потік українських біженців припадає на 5 штатів

За даними Міністерства внутрішньої безпеки США, більше половини з майже 124 000 заявок, поданих американцями, готовими спонсорувати українців, які рятуються від війни на своїй батьківщині, надійшли від домогосподарств у Нью-Йорку, Іллінойсі, Каліфорнії, штатах Вашингтон та Флорида, повідомляє CBS News.

Згідно зі статистикою, з 25 квітня 123 962 особи у США подали заявки на фінансову підтримку українських біженців у рамках приватної програми спонсорства, створеної урядом США цієї весни. Всього за чотири місяці в рамках цієї ініціативи до США прибуло 50 832 українців.

Станом на 9 вересня американці в Нью-Йорку, Іллінойсі та Каліфорнії подали 46 265 запитів на фінансування переселення українців у рамках політики спонсорства, яку адміністрація Байдена назвала Uniting for Ukraine. За даними чиновників, ще 17 844 заявки надійшли з Вашингтона та Флориди.

Пенсільванія, Нью-Джерсі, Огайо, Техас та Мічиган замикають топ-10 штатів із потенційними спонсорами українських біженців. Тим часом, 68 121, або 55%, запитів на спонсорство надійшло з 10 мегаполісів: Нью-Йорка, Чикаго, Сіетла, Філадельфії, Лос-Анджелеса, Сакраменто, Майамі, Портленда, Клівленда та Детройта.

Концентрація запитів на спонсорство у кількох штатах та містах відображає географічний розподіл американців українського походження у США. У Нью-Йорку, Каліфорнії, Вашингтоні та Іллінойсі проживало 55% усіх українських іммігрантів у США станом на 2019 рік, згідно з даними Інституту міграційної політики. У мегаполісах Нью-Йорка, Чикаго та Сіетлу знаходяться найбільші громади українських іммігрантів.

Програма Uniting for Ukraine зараз є основним механізмом, за допомогою якого уряд США виконує обіцянку президента Байдена прийняти українців, які змушені залишити батьківщину через війну.

Служба громадянства та імміграції США (USCIS) щодня отримує в середньому понад 900 запитів на спонсорство у рамках Uniting for Ukraine. Станом на 9 вересня 87 169 українців отримали дозвіл на в'їзд до США відповідно до цієї програми.

Українці, які прибувають до США у рамках програми Uniting for Ukraine, не мають статусу біженця, який дає змогу отримати громадянство. Натомість українці набувають особливого статусу, що дозволяє легально жити та працювати в США, але лише протягом двох років.