У Вільнюсі вирішили, хто з біженців має право на безкоштовне житло

Можливості надання допомоги у муніципалітету обмежені.

У Вільнюсі вирішили, хто з біженців має право на безкоштовне житло

Вільнюський муніципалітет часто отримує заявки від іноземців із проханням про надання їм житла. Найчастіше звертаються люди, які входять у вразливі групи, тобто йдеться про інвалідів або сім'ї, які виховують дітей-інвалідів, пише madeinvilnius.lt.

Можливості надання допомоги у муніципалітету обмежені, тому насамперед таке соціальне житло буде надано військовим біженцям з України, які відповідають хоча б одному з нижченаведених критеріїв: встановлена непрацездатність 0–25% або високий рівень спецпотреб чи в сім'ї є дитина (діти)-інвалід. Таке рішення ухвалила міськрада Вільнюса.

Крім того, було вирішено звільнити таких людей від орендної плати та сплати комунальних послуг на час дії договору про оренду.

У тих випадках, коли у муніципальної компанії Vilniaus miesto būstas, не буде необхідного житла, іноземці зможуть претендувати на компенсацію у розмірі різниці між вартістю оренди та виплатами на оренду з держбюджету. Цю компенсацію люди отримуватимуть, допоки діє термін тимчасового захисту у Литві.