Україна попросила владу Словаччини допомогти біженцям з оформленням документів

Це питання було обговорено главами МВС двох країн на зустрічі в Ужгороді.

Україна попросила владу Словаччини допомогти біженцям з оформленням документів

Міністерство внутрішніх справ України звернулося до словацької влади з проханням про додаткову допомогу з оформленням документів українцям, які тимчасово проживають у Словаччині. Це питання було обговорено главами МВС двох країн на зустрічі в Ужгороді.

За словами голови словацького МВС Романа Микульця, процес надання внутрішніх документів громадянам України, які проживають у Словаччині, має тривати близько одного місяця. «Біометрична інформація збиратиметься у Братиславі та Кошиці у мобільних офісах консульства України. Самі документи оформлятимуться у Києві, після чого вони попрямують за місцем поточного проживання громадянина України, який звернувся за документом, або до українського консульства у Словаччині», — сказав Микулець.

Також на зустрічі обговорювали інтеграцію українських дітей до словацьких навчальних закладів. Наразі у Словаччині зареєстровано близько 11 тис. дітей та підлітків, які залучені до шкільного процесу у місцевих школах. Водночас, за оцінками влади, всього їх у країні понад 20 тис., а це означає, що більшість українських дітей продовжують відвідувати онлайн-заняття у рідних школах.