Українці опинилися серед головних перевізників нелегальних мігрантів у Чехії

Як правило, судді призначають контрабандистам депортацію з Чехії.

Українці опинилися серед головних перевізників нелегальних мігрантів у Чехії

Перевірки на чесько-словацькому кордоні тривають уже майже два місяці та дають результати. Вони допомогли призупинити бізнес із незаконного перевезення людей. Суди розглянули вже сотні справ, а контрабандистів найчастіше карають депортацією, пише Seznam Zprávy.

Більшість затриманих – чоловіки віком від 20 до 40 років. Вони беруть десятки тисяч крон за перевезення біженців.

Поліція повідомила, з яких країн родом контрабандисти. У 51 випадку це були українці, у 38 – сирійці, ще 14 – вихідці з Грузії. Серед незаконних перевізників також є турки, німці, чехи, словаки та палестинці.

Цього року поліція та митники вже виявили 215 випадків незаконного перевезення людей. Чималу роль у цьому відіграють суворіші правила на чесько-словацькому кордоні. Більше половини контрабандистів було спіймано правоохоронними органами за останні два місяці.

"З моменту відновлення контролю на державних кордонах ми затримали 113 контрабандистів", - сказав Йозеф Урбан, прес-секретар поліції у справах іноземців.

Як правило, судді призначають контрабандистам депортацію з Чехії. У кількох випадках вони також конфіскували у перевізників мобільні телефони та гроші.

Цього року Чехія переживає рекордну хвилю біженців із Близького Сходу. Понад 90% біженців прибувають із Сирії, що роздирається громадянською війною.

Лише у Південно-Моравському краї під час перевірок поліція виявила 5 300 біженців, які незаконно перетнули кордон.