Українці тепер можуть підписувати контракти та документи у ЄС за допомогою "Дія"

Дія.Підписи-EU використовуватимуть у країнах ЄС як удосконалений електронний підпис.

Українці тепер можуть підписувати контракти та документи у ЄС за допомогою "Дія"

Наразі українці можуть підписувати європейські контракти та документи за допомогою Дія. Підписи-ЄС. Його використовуватимуть у країнах ЄС як удосконалений електронний підпис.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Наближаємося до цифрового безвізу з ЄС. Тепер зможете підписувати європейські документи Дія.Підписом-EU, який відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу. А отже, країни ЄС зможуть перевірити накладений підпис і впевнитись, що документ підписали саме ви", - зауважив Федоров.

"Працює все дуже просто. Оновлюєте Дію до останньої версії — і застосунок автоматично створює два варіанти підпису. За українським стандартом (ДСТУ) та міжнародним (ECDSA). Один клік очима, біометрія обличчя звіряється з біометрією в реєстрі — і ви укладаєте онлайн-контракт з іноземними партнерами, підписуєте заяву тощо", - пояснив міністр.

Новим Дія.Підписом-EU можна скористатися на двох платформах:

  • ID.GOV.UA (ICEI) 
  • сервіс документообігу Вчасно.

Федоров пообіцяв, що пізніше масштабуєють функціонал і на інші платформи. Але протестувати новий підпис українці можуть вже зараз.

"Взаємне визнання електронних підписів з ЄС — дуже важлива частина цифрової євроінтеграції. Ми на правильному шляху. Працюємо далі", - наголосив міністр.