Українці у Литві отримають цифрові посвідки на проживання

Насамперед такі документи будуть надані українцям, які прибули до Литви наприкінці минулого чи на початку цього року.

Українці у Литві отримають цифрові посвідки на проживання

Деякі українські військові біженці, які перебувають у Литві, вже наприкінці цього тижня у своїх облікових записах у міграційній інформаційній системі MIGRIS знайдуть цифрові тимчасові посвідки на проживання в Литві. Для перевірки їх справжності достатньо відсканувати спеціальний QR-код, повідомляє Департамент міграції.

Насамперед такі документи будуть надані українцям, які прибули до Литви наприкінці минулого чи на початку цього року, і правильно заповнили та подали заяви на видачу посвідок на проживання.

Цифрові посвідки на проживання в Литві на підставі тимчасового захисту українські військові біженці можуть роздрукувати або зберегти їх на своїх смарт-пристроях у форматі PDF.

Процес верифікації в обох випадках однаковий: на справжність сканується QR-код, і інформація відразу виводиться на екран пристрою.

За даними Департаменту міграції, наразі заявки на видачу нових або заміну тимчасових посвідок на проживання в Литві вже подали понад 25 тис. українських військових біженців. У тих військових біженців, які вже зареєстровані у Департаменті міграції та перебувають у Литві з першого півріччя 2022 р., все ще є тимчасові посвідки на проживання, видані у вигляді пластикових карток. Ці документи дійсні до 4 березня 2023 р., зазначають у повідомленні.