Українці в Берліні вже можуть продовжити дозвіл на проживання у Німеччині

Земельне відомство з питань імміграції пропонує попередньо заповнити анкету.

Українці в Берліні вже можуть продовжити дозвіл на проживання у Німеччині

Земля Берлін почала приймати онлайн-заявки для продовження дозволу на перебування українців у Німеччині за §24. У більшості шукачів захисту він спливає у березні 2024 року. Оскільки ще немає офіційного рішення про продовження посвідки від федерального уряду, Земельне відомство з питань імміграції пропонує попередньо заповнити анкету та чекати подальших офіційних інструкцій, пише amalberlin.de.

“Можливо, ваш дозвіл на перебування буде продовжений просто на підставі розпорядження Федерального міністерства внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку без відвідування відомства у справах іноземців. Земельне відомство з питань імміграції поінформує вас, як тільки буде відомо, як правові положення діятимуть надалі”, – йдеться в оголошенні на офіційному сервісному порталі Берліна service.berlin.de. 

Що потрібно зробити зараз?

Якщо ви хочете продовжити посвідку на проживання, потрібно подати онлайн-заяву тут. Важливою і основною вимогою є обов’язкова реєстрація чинної посвідки саме у землі Берлін. Після заповнення анкети на екрані відобразиться файл у форматі PDF. Вам потрібно завантажити його, зберегти та роздрукувати. Цей документ вважається підтвердженням подачі заявки. Зробити це рекомендують до 4 березня 2024 р. Після цього відбудеться один із двох сценаріїв: 

– ваш дозвіл на перебування буде або продовжений автоматично;

 або ви отримаєте запрошення на співбесіду в Земельному відомстві з питань імміграції (LEA).

Інформацію про те, що саме і коли потрібно зробити, ви отримаєте згодом електронною поштою. 

Хто може подати заявку зараз?

Основні вимоги до тих, хто зараз заповнює анкету онлайн: 

1. У вас є дозвіл на перебування згідно з §24 у Німеччині. 

2. Основне місце проживання в Берліні.

3. У вас є запрошення на співбесіду до земельного відомства з питань імміграції (LEA). Без запрошення така співбесіда не проводиться.

Які документи потрібно мати на співбесіду?

Якщо вашу посвідку на проживання не продовжили автоматично, а запросили на співбесіду, візьміть наступні документи:

  • заява на продовження дозволу на перебування для тимчасового захисту згідно з §24 (роздрукований PDF-документ, який ви отримали після онлайн-оформлення анкети);
  • підтвердження дати і часу зустрічі (у роздрукованому вигляді або на смартфоні);
  • дозвіл на перебування згідно з §24; 
  • дійсний паспорт або документ, що замінює паспорт;
  • одна актуальна фотографія розміром 35 мм x 45 мм (фото анфас із нейтральним виразом обличчя і закритим ротом, погляд у камеру, світле заднє тло).

Українців попереджають: через дуже велику кількість шукачів притулку обробка документів займе багато часу. Тому потрібно набратися терпіння і почекати.

“Ваше перебування після подання онлайн-заяви легітимне, навіть якщо строк дії вашого дозволу на перебування спливе. Термін видачі нового електронного дозволу на перебування триває 5-6 тижнів після співбесіди”, – йдеться в офіційному повідомленні. 

Нагадаємо, що цього року Німеччина випередила Польщу за кількістю біженців з України. Недавні дослідження, опубліковані влітку 2023-го, показують: у Польщі перебуває близько 968 тис. осіб. Водночас у Німеччині мешкає вже майже 1,08 млн утікачів від війни в Україні. І понад третина готові залишитися в країні надовго чи навіть назавжди.