Українці в Чехії сплатять цього року мільярди крон податків та сборів

У країні працюють 113 тисяч українських біженців.

Українці в Чехії сплатять цього року мільярди крон податків та сборів

Біженці з України, які працюють у Чехії, цього року сплатять близько 12-15 мільярдів чеських крон податків та зборів. Загалом у Чеській Республіці на початок цього тижня було працевлаштовано 113 тисяч осіб із тимчасовим захистом. Про це заявив міністр праці Чехії Маріан Юречка, пише proukrainu.blesk.cz.

Чеський уряд обговорив і прийняв чергові зміни до пакету законів Lex Ukrajina, шості за рахунком. Тепер їх має розглянути парламент, Сенат та підписати президент. А Мінпраці готується до наступної, сьомої фази змін. За словами міністра, норма має розширити можливості надання соціальної допомоги та, можливо, скорегувати умови її виплати. Востаннє правила посилювали у липні. Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, станом на неділю 10 вересня у Чехії перебувало 367 700 дітей і дорослих з візами тимчасового захисту. Більшість – жінки та діти.

“Станом на понеділок понад 113 тисяч людей з тимчасовим захистом було працевлаштовано. Від початку липня, коли ми посилили правила соціальної допомоги, їхня кількість зростає — це понад 9 тисяч осіб на чеському ринку праці”, – сказав Юречка. Він додав, що, за середніми оцінками, цього року держава отримає близько 12-15 мільярдів чеських крон зборів від працюючих біженців.

“Потрібно дивитися на це крізь призму дуже сильного внеску українських працівників-біженців у все чеське суспільство”, – сказав міністр праці.

Він зазначив, що працевлаштовані українські біженці в різних компаніях, сферах послуг, у сфері охорони здоров’я чи соціальної допомоги. Українці на чеському ринку праці все ще займають переважно робітничі робочі місця, або працюють на посадах, нижчих за їхню кваліфікацію.