Українці, які вакцинувалися від COVID-19 за кордоном, можуть сформувати сертифікат у «Дії»

Обов'язковою умовою формування такого сертифікату є отримання іноземного сертифіката COVID.

Українці, які вакцинувалися від COVID-19 за кордоном, можуть сформувати сертифікат у «Дії»

Українці, які вакцинувалися проти коронавірусу COVID-19 за кордоном, можуть сформувати сертифікат про вакцинацію у мобільному додатку «Дія».

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Так, у МОЗ зазначили, що така можливість з'явилася завдяки появі зчитувача, який перевіряє справжність отриманих цифрових документів про вакцинацію.

При цьому обов'язковою умовою формування сертифіката є отримання іноземного сертифіката COVID. Як зазначається, із ним слід звернутися до сімейного лікаря в Україні для внесення даних до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ).

Також лікареві необхідно пред'явити роздруковану копію документа (якщо це цифровий документ — роздрукований скріншот із зображенням QR-коду на смартфоні), а також документ, що засвідчує особу.

У МОЗ наголосили, що вносити дані про вакцинацію також має право медичний працівник центру масової вакцинації при отриманні людиною наступної дози вакцини проти COVID-19.

Крім того, ще однією обов'язковою умовою генерування сертифіката є використання вакцини, визнаної ВООЗ ефективною та схваленою для екстреного використання (AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SKBio), CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna (3Pik).