Українці за кордоном для оформлення паспорта тепер мають показати код із «Резерв+»

Військово-обліковий документ має бути достовірним та актуальним.

Українці за кордоном для оформлення паспорта тепер мають показати код із «Резерв+»

З 18 червня українські чоловіки призовного віку (від 18 до 60 років), які перебувають або проживають за кордоном, при зверненні до консульства України для оформлення закордонного паспорта чи отримання інших консульських послуг повинні додатково пред'явити свій військово-обліковий документ в електронному вигляді. Про це у середу громадянам нагадало Консульство України у Брно.

«Електронний військово-обліковий документ – це документ, який відображається в мобільному додатку «Резерв+» на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних у електронному кабінеті призовника.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним та актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ є старшим за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Маючи QR-код зі смартфона заявника, консульський співробітник зможе в режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних та перевірити можливість надання консульської послуги», - йдеться у повідомленні   диппредставництва.

У консульстві України у Брно також нагадали, що електронний кабінет призовника реалізований у мобільному додатку «Резерв+», який можна завантажити лише з офіційних маркетів App Store і Google Play.

У програмі можна уточнити номер мобільного телефону, місце фактичного проживання та адресу електронної пошти, як це визначено законодавством. Докладніші пояснення містяться в повідомленнях Міністерства оборони у Facebook та відеоінструкції на YouTube.