Українців закликають продовжити посвідку на проживання в Литві

Якщо українці не подадуть свої заяви, частина військових біженців буде позначена як така, що не має дозволу на проживання.

Українців закликають продовжити посвідку на проживання в Литві

Наближається день, коли мине термін дії дозволів на проживання деяких українців, попереджає Евеліна Гудзінскайте, голова Департаменту міграції Литви. За її словами, частина військових біженців вже в березні буде позначена як така, що не має дозволу на проживання в Литві.

"Цього місяця ми змінюємо посвідку на проживання для українців, оскільки тимчасовий захист був наданий з 4 березня рішенням Ради Європейського Союзу на рік. Це означає, що 4 березня у дуже великої кількості українців закінчується термін дії дозволів, і їм потрібно буде видавати нові. Ми почали це в січні, а в лютому просто працюємо, щоб видати і ухвалити рішення", - сказала Гудзінскайте Elta.

Директор Департаменту міграції зазначає, що у серпні до закону були внесені зміни, які дозволяють видавати посвідку на проживання вже два роки. Однак, за її словами, особи, які отримали дозвіл лише на один рік, мають його продовжити. "І що трохи насторожує, так це те, що ми зараз поміняли понад 25 тисяч дозволів, а це означає, що, виключаючи, скажімо, частину тих, хто виїхав, ще 25 тисяч, які перебувають у Литві, не подали заяву", - попередила Гудзінскайте.

"Про це ми і говоримо муніципалітетам, щоб спонукати українців подавати заяви, тому що 5 березня, коли їхня посвідка на проживання буде недійсною, вони будуть позначені у всіх системах як такі, що не мають посвідки на проживання і не зможуть отримати всі пільги, не зможуть отримати ліки в аптеках”, — додала вона.

Нагадаємо, що біженці, які опинилися в Литві до середини вересня 2022 року, отримували тимчасову посвідку на проживання терміном на один рік. Біженці, які приїхали до Литви в середині осені минулого року і пізніше, отримують дозвіл на проживання відразу на два роки. Їм нині не потрібно змінювати будь-які документи. Українські військові біженці, які вчасно не змінили дозвіл на тимчасове проживання у Литві, можуть зіткнутися з проблемами при отриманні деяких медичних послуг, оформленні соціальної допомоги, допомоги на дітей, оформленні витрат на опалення житла, компенсації за гарячу чи холодну воду тощо.