Українцям у Чехії не радять відмовлятися від дійсного дозволу на проживання

Українці з дійсним дозволом на перебування в ЧР, які відмовляються або не поновлюють його, не мають права на тимчасовий захист.

Українцям у Чехії не радять відмовлятися від дійсного дозволу на проживання

Маєте дійсний дозвіл на перебування в Чехії, не відмовляйтеся від такого дозволу для того, щоб отримати тимчасовий захист! – наголошує Міністерство внутрішніх справ ЧР. Чому не варто такого робити – докладно описано на спеціальній сторінці для українців у Фейсбук Naši Ukrajinci.

Українці з дійсним дозволом на перебування в ЧР, які відмовляються або не поновлюють його, не мають права на тимчасовий захист. У таких випадках можна подати заяву на отримання візи толерантності (vízum za účelem strpění), яка надається у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні, але ця віза не є тимчасовим захистом.

Віза толерантності: у чому відмінності

  1. люди з цією візою не мають вільного доступу до ринку праці і повинні подавати заяву на отримання дозволу на працевлаштування до Центру зайнятості (уряду праці),
  2. люди з цією візою не мають права на отримання гуманітарної допомоги, в тому числі на допомогу з житлом,
  3. люди з візою толерантності не можуть бути учасником державного медичного страхування тощо.

Якщо у вас є дійсний дозвіл на проживання на території Чеської Республіки, то у вас не має права на тимчасовий захист. До таких документів, які передбачають дійсний дозвіл, належать: довгострокова віза, посвідка на проживання, робоча чи синя карта.

В МВС ЧР зазначають наступне: “Наполегливо рекомендуємо не нехтувати своєчасним продовженням дозволу на проживання або виконанням інших правових зобов’язань (наприклад, повідомлення про зміну роботодавця), це забезпечить вам можливість подальшого перебування та працевлаштування в Чехії, незважаючи на розвиток подій в Україні. Заміна поточної посвідки на проживання на візу з метою толерантності перебування не є прийнятною альтернативою, оскільки це тільки тимчасове рішення. Після закінчення терміну дії візи ви не матимете дозволу повернутися до початкової посвідки на проживання чи подати заяву на іншу”.