Українські біженці їдуть із Латвії

Багато хто повертається додому.

Українські біженці їдуть із Латвії

Загалом притулок у Латвії отримали 43 тисячі осіб, але їхня кількість значно скорочується, оскільки ситуація в Україні нормалізується, і багато хто повертається додому, повідомив міністр охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку Маріс Спрінджукс у програмі Латвійського телебачення.

Той факт, що кількість біженців скорочується, також знаходить відображення в необхідній фінансовій допомозі.

"Це освічені люди, люди з дітьми, вони хочуть знайти роботу, а також роблять свій внесок в економіку. Не те щоб вони живуть на соціальну допомогу, вони економічно активні. Так, з одного боку, це навантаження на економіку, але це і внесок ", - сказав Спрінджукс, говорячи про біженців, які, швидше за все, могли б залишитися в Латвії на більш тривалий термін, бо їм нема куди повертатися в Україну.

Точних даних про те, скільки українських біженців знайшли роботу в Латвії, немає, але сигнали від самоврядувань показують, що біженці досить добре інтегруються на ринок праці.

Допомога, надана латвійською державою біженцям, становить близько 64 мільйонів євро.

План підтримки прийому біженців був підготовлений минулого року, виходячи з того, що цей рік буде дуже важким для українців і що, ймовірно, буде друга хвиля біженців. Передбачалося, що Латвії доведеться ухвалити ще 40 000 біженців, але цього не сталося. Зараз потік біженців помірний, ситуація поступово починає стабілізуватися, а спочатку заплановані на реалізацію плану 204 млн. євро скоротилися до 102 млн. євро.