Український паспортний сервіс ДП "Документ" почав працювати у Валенсії

На період технічного старту обслуговування там здійснюється у порядку живої черги.

Український паспортний сервіс ДП "Документ" почав працювати у Валенсії

Український паспортний сервіс розпочав роботу ще в одному місті за кордоном – в іспанському місті Валенсія. Пункт наразі працює у тестовому режимі, повідомляє Міністерство внутрішніх справ.

"Уже сьогодні в іспанському місті Валенсія в тестовому режимі розпочинають свою роботу спеціально облаштовані мікроавтобуси білого кольору із символікою Паспортного сервісу. Завдяки їм українці зможуть оформити  необхідні паспортні документи, що дасть можливість отримати фінансову та гуманітарну допомогу, навчатися у місцевих навчальних закладах і безперешкодно перетинати кордони інших країн. Мобільні комплекси розташовані за адресою: Xàtiva, 46007 Valencia, Іспанія. Графік роботи центру: понеділок - субота, з 9:00 до 18:00", - йдеться у повідомленні МВС.

Зазначається, що на період технічного старту обслуговування там здійснюється "у порядку живої черги", а запис в електронну чергу здійснюватиметься після успішного тестування систем.

Громадяни України вже можуть отримати у м. Валенсія такі послуги:

  • оформлення ID-карти або закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого чи викраденого);
  • обмін ID-картки або закордонного паспорта (у зв'язку із закінченням терміну дії, зміною інформації, непридатністю до використання);
  • обмін паспорта зразка 1994 року на ID-карту (за бажанням або у разі непридатності);
  • одночасне оформлення закордонного паспорта та ID-картки;
  • страхування.

Надалі буде доступна і послуга з обміну посвідчення водія, про запуск якої буде повідомлено додатково.

У міністерстві додали, що станом на 27 квітня 2023 р. ДП Документ не має повноважень на оформлення документів громадянам, які виїхали за кордон на постійне проживання та мають відповідну позначку у паспорті. Їхні питання вирішуються у зарубіжних дипломатичних установах.

Окрім Іспанії підрозділи Паспортного сервісу вже доступні у чотирьох містах Польщі (Варшава, Краків, Гданськ та Вроцлав), у Туреччині (Стамбул), Словаччині (Братислава), Чехії (Прага) та двох містах Німеччини (Кельн та Берлін).