Українським біженцям спростили переїзд до Нової Зеландії: що для цього потрібно

Влада скасувала вимоги складати тести з англійської або мати з собою певну суму грошей. Не потрібен тепер і "спонсор", який надавав би житло.

Українським біженцям спростили переїзд до Нової Зеландії: що для цього потрібно

Уряд Нової Зеландії надав можливість отримати посвідку на проживання для українців — власників спеціальної української візи (Special Ukraine Visa). Таку візу можуть отримати громадяни України, які приїдуть до Нової Зеландії до 15 березня 2024 року. Про це   повідомляє RNZ.

Міністр імміграції Ендрю Літтл та міністр закордонних справ Наная Махута напередодні, 25 серпня, розповіли про спосіб отримання посвідки для приблизно 1510 осіб, яким уже видали спеціальні українські візи. Приблизно 720 із них приїхали до Нової Зеландії з України з 15 березня 2022 року, 340 до того перебувають у країні.

"Багато тих, хто хотів знайти безпечне місце в Новій Зеландії, не думали над тим, щоб залишитися надовго. Але війна триває, і наше гуманітарне зобов'язання полягає в тому, щоб внести визначеність", - пояснив Літтл.

ВНЖ у Новій Зеландії: що потрібно

  • Для бажаючих отримати дозвіл на проживання в Новій Зеландії треба сплатити суму візового збору — 1200 доларів;
  • Суму додаткового імміграційного збору не потрібно сплачувати;
  • Претендентам потрібно надати неповний медичний сертифікат (Limited Medical Certificate);
  • І пройти стандартну перевірку особи.
  • Складати тести з англійської мови не потрібно;
  • Мати із собою певну суму грошей не потрібно;
  • Не потрібен і "спонсор", який гарантовано надавав би житло.

Спеціальна українська віза дозволяє громадянам України, які мають близьких родичів з громадянством або посвідкою на проживання Нової Зеландії, перебувати у країні до двох років.

Глава новозеландського МЗС Нана Махута сказала, що нова опція для громадян, яких цікавить імміграція до Нової Зеландії, демонструє постійну відданість міжнародній системі, заснованій на правилах, з боку Аотеароа Нової Зеландії (Аотеароа — назва країни мовою маорі).

За словами міністра, жителі країни глибоко співпереживають Україні, а нова візова ініціатива з'явилася через те, що представники Нової Зеландії відчувають свою відповідальність як громадяни світу.

"Сплітаючи нитки співчуття, солідарності та кайтякитанги, ми підтверджуємо наше прагнення допомогти постраждалим", - сказала вона.

Кайтякитанги - концепт безпеки в широкому сенсі: на небі, морі та суші.

Термін, протягом якого можна буде отримати спеціальну візу для українців, становить два роки. До 15 березня 2024 року.

"Власники спеціальної української візи, які перебувають у Новій Зеландії, можуть подавати заявки на отримання наступних тимчасових віз, згідно з існуючими правилами, якщо вони хочуть отримати тут захист, або чекати на результати своєї заявки на посвідку на проживання", - пояснив він.

Міністерство бізнесу, інновацій та зайнятості (MBIE) планує до Різдва опублікувати інформацію про заяви на отримання посвідок на проживання.