Уряд Шотландії профінансував будинки для українських біженців

Майже 1 000 українців вже живуть у 450 із відремонтованих будинків.

Уряд Шотландії профінансував будинки для українських біженців

Уряд Шотландії виділив 50 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 64 млн доларів) на відновлення порожніх житлових будинків для українських біженців. Зазначається, що з 1 168 запланованих будинків частину вже відремонтовано та частково заселено, решта перебуває у процесі реставрації або в черзі на неї, повідомляється на сайті Уряду Шотландії.

Фонд довгострокового переселення для українців уряду Шотландії був запущений у вересні 2022 року після успішного пілотного проекту і на сьогодні надав 14 затвердженим проектам 23 мільйони фунтів стерлінгів грантового фінансування, що вже допомогло повернути 1 168 будинків у користування. Майже 1 000 українців уже мешкають у 450 з цих відремонтованих будинків. Ще 225 будинків були завершені та перебувають у процесі заселення. 

Міністр соціальної справедливості Ширлі-Енн Сомервілль оголосила останні цифри під час візиту до Едінбургу.

"Ми солідарні з народом України і сповнені рішучості зробити все можливе, щоб допомогти тим, хто бажає побудувати своє життя тут, у Шотландії. Наша інноваційна програма вартістю 50 мільйонів фунтів стерлінгів надає життєво важливу допомогу тим, хто тікає від війни, забезпечуючи довгострокове та безпечне житло у відновлених порожніх будинках. Я пишаюся тим, що Шотландія змогла зіграти свою роль, і радий бачити, що ми досягли і перевищили важливий рубіж у 1 000 будинків для переміщених українців", - зазначила Сомервілль.

За словами голови комітету з питань житла, бездомності та справедливої праці міської ради Единбурга Джейн Мігер, програма вартістю 50 мільйонів фунтів стерлінгів,  спрямована на переобладнання нині порожніх будинків, дуже вітається і позитивно вплине на життя багатьох родин. Приблизно 100 будинків в Единбурзі, які отримають фінансування, спочатку будуть використані для розміщення переміщених українців, а потім будуть повернуті до житлового фонду міської ради.