В Австрії спростили для українських біженців доступ до ринку праці

Українці зможуть отримувати «червоно-біло-червону – картку плюс» – один з австрійських дозволів на проживання.

В Австрії спростили для українських біженців доступ до ринку праці

Парламент Австрії ухвалив закон, яка передбачає надання вимушеним переселенцям з України необмеженого доступу до ринку праці за умови виконання низки вимог.

Про це повідомляє Укрінформ.

Схвалений у четвер Федеральною радою (верхньою палатою парламенту) законопроєкт передбачає поправки до закону про працевлаштування іноземців та ще трьох інших законодавчих актів. Їх метою є забезпечення необмеженого доступу до австрійського ринку праці для українських переселенців, які вже добре інтегрувалися у трудовій сфері.

Згідно із законом, українці зможуть отримувати «червоно-біло-червону – картку плюс» – один з австрійських дозволів на проживання, який дозволяє жити і працювати в країні як самозайнятий чи найнятий працівник, не будучи обмеженим конкретною компанією чи місцеперебуванням і з можливістю зміни працедавця у будь-який час.

Для того, щоб отримати цей документ, українські переселенці, які зараз мають посвідчення особи для переміщених осіб ("блакитну картку"), мусять протягом останніх двох років пропрацювати принаймні 12 місяців, маючи повне страхування та повну зайнятість і мати змогу забезпечити себе самостійно.