В Чехії починається реєстрація житла для біженців

Від 1 липня субсидія від держави на проживання біженців надаватиметься тільки людям у зареєстрованих квартирах.

В Чехії починається реєстрація житла для біженців

Чеськими державними органами починається реєстрація квартир, які призначені для українських біженців. Власники можуть їх зареєструвати від сьогодні, 11 квітня. Від 1 липня субсидія від держави на проживання біженців надаватиметься тільки людям у зареєстрованих квартирах, нагадав віце-прем’єр-міністр Мар’ян Юречка. Громадян України із тимчасовим захистом дана реєстрація безпосередньо не стосується, її проводять тільки власники житла або ними уповноважені особи чи організації.

Також з липня припиняються внески на солідарні домогосподарства людям, які повністю безкоштовно або тільки за оплату комунальних послуг приймають біженців. Продовження терміну виплат внесків поки не передбачається.

З липня також зміниться житлова підтримка для біженців. Тепер вони отримуватимуть внесок у покриття витрат у вигляді гуманітарної грошової допомоги. Суми франшиз визначаються постановою уряду. Підтримка має йти на квартири, які пропонуються їхніми власниками для людей із тимчасовим захистом.

Правила підтримки були посилені з липня однією з поправок до так званого пакету законів «Lex Ukrajina». Через п’ять місяців кризового проживання біженців в гуртожитках, школах-інтернатах, пансіонатах чи готелях держава перестане сплачувати власникам та операторам таких закладів за ці послуги. Якщо біженці не почнуть оплачувати за проживання самостійно, їм доведеться шукати інше житло. Це не стосується тільки осіб старше 65 років, інвалідів, батьків дошкільнят та дітей і молодь до 18 років.