В Україні змінили правила виїзду дітей за кордон у супроводі третіх осіб

Усі нотаріально посвідчені заяви, оформлені на білому папері, видані після 23 травня 2023 року, тепер не дійсні.  

В Україні змінили правила виїзду дітей за кордон у супроводі третіх осіб

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) повідомила про зміну правил виїзду дітей за кордон під час воєнного стану. Більш детально про зміни розповідаємо нижче.

Так, з 23 травня 2023 року не передбачено засвідчення справжності підпису на заяві про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон, викладеної без використання спеціального бланка нотаріальних документів.

При цьому засвідчення справжності підпису на заяві про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон, здійснені до 23 травня без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з нанесеними на них реквізитами нотаріуса, залишаються дійсними.

Варто зазначити, що йдеться про заяви щодо надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон, оформлені у нотаріусів відповідно до питань нотаріату в умовах воєнного стану.

Зверніть увагу, що це не стосується умови перетину кордону під час дії воєнного стану, коли виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків, баби, дідуся, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним із батьків письмовою заявою, посвідченою органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

На практиці це означає, що усі нотаріально посвідчені заяви, оформлені на білому папері, видані після 23 травня 2023 року, тепер не дійсні.  

Але ці зміни стосуються лише нотаріального оформлення дозволу на виїзд дитини в супроводі третіх осіб. Оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон у супроводі третіх осіб, завіреного органом опіки та піклування, залишається без змін.