Влада Ірландії не виключила, що українським біженцям доведеться ночувати на вулиці

Влада докладе всіх зусиль для того, щоб допомогти жінкам, дітям та інвалідам, однак у найближчі кілька днів центр прийому біженців Citywest буде закритий і ризик залишитися на вулиці для біженців реальний.

Влада Ірландії не виключила, що українським біженцям доведеться ночувати на вулиці

Біженці, які прибувають до Ірландії, ризикують залишитися на вулиці, оскільки уряд не зможе їх розмістити, заявив міністр інтеграції Родерік О'Горман 19 січня, пише The Irish Examiner.

За словами міністра, влада докладе всіх зусиль для того, щоб допомогти жінкам, дітям та інвалідам, проте найближчими днями центр прийому біженців Citywest буде закритий і ризик залишитися на вулиці для біженців реальний. Він пояснив, що людям нададуть продовольчі ваучери і з ними зв'яжуться, коли з'явиться можливість їх десь розмістити.

Це вже втретє, коли уряд змушений закривати центр. Однак О'Горман зазначив, що цього разу центр буде закрито довше, ніж раніше. За його оцінкою, житло не вдасться знайти до середини лютого і неясно, скільки тих, хто знову прибуває, можна забезпечити житлом.

Нині під опікою держави перебувають 52 800 біженців з України та 19 350 біженців з інших країн. Модульні будинки, на які розраховувала влада, і які мали бути побудовані в листопаді 2022 року, будуть готові не раніше Великодня, повідомив міністр.

Нагадаємо, ірландська влада змушена була повернутися до практики розміщення біженців у наметових таборах, від чого раніше відмовилася з настанням холодів. Через дефіцит місць для розміщення біженців влада селить їх у готелях та на стадіонах. Розглядаються варіанти використання армійських казарм.