Влада пояснила, як оформити опікунство над дитиною під час війни

Скористатися правом тимчасово дати притулок дитині, яка опинилася без батьків у воєнний час, мають право особи, які перебувають у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки).

Влада пояснила, як оформити опікунство над дитиною під час війни

Процедура всиновлення або встановлення опіки загалом є складною та довготривалою. На період воєнного стану в Україні її спростили для тих дітей, які залишилися без батьківського піклування внаслідок того, що місцезнаходження батьків чи законних представників наразі невідоме.

Така форма опіки має назву "тимчасове влаштування", а перелік необхідних документів при її оформленні зменшений, повідомили у Мінреінтеграції.

Зазначається, що скористатися правом тимчасово прихистити дитину, яка опинилася без батьків у воєнний час, мають право особи, які перебувають у сімейних, родинних відносинах (в тому числі хрещені батьки).

Для цього їм потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання чи перебування дитини й надати такі документи:

  • заяву;
  • копію паспорта; 
  • документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки з дитиною; 
  • довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку;
  • довідку про наявність чи відсутність судимості опікуна (її можна отримати онлайн через портал "Дія").

Термін розгляду документів – один місяць. Після позитивного рішення служба у справах дітей видає наказ про тимчасове влаштування дитини. Він і є підставою для її тимчасового перебування в сім’ї родичів. Також наказ дає право представляти інтереси дитини перед третіми особами.