Як консульства України в Польщі надають зараз послуги чоловікам призовного віку

Консульство України в Гданську роз'яснило правила.

Як консульства України в Польщі надають зараз послуги чоловікам призовного віку

Останнім часом з'явилося багато різної та інколи неточної інформації про те, чи надають консульства України послуги чоловікам призовного віку.  Консульство України в Гданську роз'яснило нові правила.

Наприкінці квітня 2024 було ухвалено зміни до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, яким передбачено, що вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, визначені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення.

Дійсність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ці норми Закону означають, що консульські послуги чоловікам призовного віку надаються за умови пред’явлення електронного військовооблікового документу або коротко е-ВОД.

Е-ВОД - це електронний документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Нині такий документ можна сформувати в аплікації “РЕЗЕРВ+”, яка доступна безкоштовно до завантаження в google play та apple store.

Зверніть увагу, для отримання консульської послуги електронний військовообліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

З цього правила все ж є кілька винятків. Вимога пред’явлення електронного військовооблікового документу не стосуватиметься чоловіків призовного для:

  • оформлення посвідчення особи на повернення в Україну; 
  • вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України, другий з батьків яких є іноземцем або особою без громадянства (це треба підтверджувати копіями паспортів); 
  • вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.