Як оформити закордонний паспорт дитині, яка народилася за кордоном

Громадяни України, в яких дитина народилася за кордоном, можуть оформити малечі закордонний паспорт без повернення в Україну.

Як оформити закордонний паспорт дитині, яка народилася за кордоном

Після початку повномасштабного вторгнення чимало дітей народилися за кордоном. Батьки маленьких українців можуть подати всі необхідні документи для отримання документа без присутності дитини. Зробити це можна в центрах «Паспортний сервіс» і в закордонних дипломатичних установах

Якщо дитина особисто не буде присутня під час подачі документів, потрібно мати її фотокартку розміром 10*15 см.

Ще одна вимога – надання офіційно перекладеного й нотаріально завіреного свідоцтва про народження, якщо його видано не в Україні. Додамо, що іноді можуть попросити проставити апостиль на свідоцтві, щоб легалізувати його.

Вимоги до батьків

Паспорт матері повинен бути чинним. Якщо його термін дії скінчився або відсутня фотокартка, можна одночасно оформити ID-картку для матері та закордонний паспорт дитині. Зробити це зручно в центрах «Паспортний сервіс».

Оформити український паспорт дитині дозволено, навіть якщо її батько іноземець. Однак спершу потрібно отримати в дипломатичній установі довідку про реєстрацію особи громадянином України. Отримавши цю довідку, можна оформлювати закордонний паспорт як у дипломатичній установі, так і в центрах «Паспортний сервіс».