Як отримати дублікат свідоцтва про народження за кордоном

За ініціативи віце-прем’єрки України Ірини Верещук урядовці розширили повноваження українських консульств.

Як отримати дублікат свідоцтва про народження за кордоном

Відтепер українці за кордоном можуть отримати копію свідоцтва про народження в консульських і дипломатичних установах.  За ініціативи віце-прем’єрки України Ірини Верещук урядовці розширили повноваження українських консульств.

Зокрема ухвалено рішення ініціювати зміни до Інструкції про порядок реєстрації актів громадянського стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженої спільним наказом Мін’юсту та МЗС від 23.05.2001 № 32/5/101. 

Таке рішення спростить життя тим, хто знайшов прихисток за кордоном або був депортований до РФ, втративши документи.

Крім того, координаційний штаб планує розширити список осіб-родичів дитини, які можуть отримати дублікат свідоцтва про народження в Україні.

Які документи потрібні для отримання дубліката свідоцтва про народження?

Перелік необхідних документів залежить від країни в якій необхідно відновити дублікат свідоцтва. У деяких країнах необхідна тільки копія паспорта, в інших - для повторних документів вам знадобиться особиста присутність або надання інтересів за дорученням.

Хто може отримати дублікат свідоцтва про народження з кордоном?

Дублікат свідоцтва про народження може отримати безпосередньо сам громадянин (який досяг 18 років) або батьки неповнолітнього громадянина, в тому числі уповноважені представники при наявності довіреності.

Особі, позбавленій батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.

Відновлене свідоцтво має таку ж юридичну силу, як і втрачений документ.