Як підтвердити особу для отримання української пенсії у Німеччині

Для оформлення чи переоформлення пенсії потрібно засвідчити факт, що людина жива.

Як підтвердити особу для отримання української пенсії у Німеччині

Українцям за кордоном для оформлення чи переоформлення пенсії без особистої присутності треба засвідчувати факт, що людина жива.

Як отримати відповідне свідоцтво, повідомляє Генеральне консульство України у Мюнхені.

В консульську установу звертаються українці пенсійного віку, які тимчасово проживають у Німеччині у федеральних землях Баварія та Баден-Вюрттемберг, щодо підтвердження особи.

"У зв'язку з непоодинокими зверненнями громадян України пенсійного віку з питання підтвердження особи для подальшого оформлення/переоформлення пенсійних виплат в Україні без особистої присутності, інформуємо, що в Генконсульстві України в Мюнхені можливо посвідчити факт, що фізична особа є живою, та отримати відповідне свідоцтво", – зазначається на сторінці консульства.

Для отримання такого свідоцтва українцям потрібно:

  1. Надіслати короткий запит на електронну адресу Генконсульства [email protected] про видачу свідоцтва та докласти до нього копію внутрішнього паспорта у формі книжечки або ID-картки (всіх сторінок з відмітками) та довідки про реєстрацію місця проживання у ФРН (Meldbescheinigung) не старше 2 місяців від дня видачі.
  2. Дочекатися відповіді на запит та прийти особисто в Генконсульство у призначений час для отримання свідоцтва. Вартість оформлення свідоцтва - 18 євро. При собі потрібно мати паспорт, довідку про реєстрацію місця проживання у ФРН та їх копії.

Для сплати консульського збору рекомендується скористатися можливістю оплати німецькою дебетовою карткою (EC-Karte, Girocard) безпосередньо в Генконсульстві під час отримання послуги.

В установі наголошують, що платіжний термінал приймає лише дебетові картки (не кредитні), випущені виключно німецькими банківськими установами. Готівка для оплати не приймається.