Як зарахувати дитину до школи після повернення в Україну

Треба зібрати пакет документів.

Як зарахувати дитину до школи після повернення в Україну

Переселенці, які повертаються додому з евакуації з-за кордону, можуть знову зарахувати своїх дітей до українських шкіл. Для цього вони повинні зібрати необхідний пакет документів.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. 

Як зарахувати дитину до школи після евакуації

Багато українських школярів, що вимушено покинули свої домівки в Україні, навчаються в інших країнах або дистанційно. 

Щоб після повернення з евакуації зарахувати дітей до української школи, потрібні такі документи:

  • заява одного з батьків (опікунів, законних представників). Її можна надіслати особисто, електронною поштою чи будь-яким іншим доступним способом;
  • довідка зі школи, в якій навчалася дитина за кордоном. Документ має містити дані про період навчання, перелік предметів, результати оцінювання, систему оцінювання та особисті дані учня. У такому разі оцінювання за предметами, що збігаються з українською програмою, перерахують в 12-бальну шкалу та зарахують дитині;
  • якщо довідка відсутня, школяр/ка повинен/нна буде пройти оцінювання до початку навчального року. Форму перевірки знань визначачатиме навчальний заклад.

Якщо дитина успішно складе річне оцінювання за предметами, яких немає в закордонних школах (чи всіх за програмою класу), її зарахують до наступного класу (в ту ж школу, де вона і навчалась, чи будь-яку іншу школу в Україні). Якщо дитина не впорається із завданням, їй рекомендують пройти попередній рік навчання ще раз. 

Школа не може відмовити дитині в зарахуванні. Пропущені предмети можна скласти додатково та продовжити навчання в Україні.

Як оцінюватимуть дитину?

Додаткове семестрове та річне оцінювання учнів 5-8 та 10 класів може відбуватись не лише за 12-бальною шкалою, але і за 2-бальною (склав/не склав). Це можливо у таких випадках:

  • відсутність з об’єктивних умов задокументованих результатів оцінювання;
  • пропуск більше ніж 50% уроків із предмета;
  • поєднання навчання в закордонній школі та школі України з будь-яких форм навчань;
  • під час оцінювання предметів варіативної складової (предмети за вибором, факультативи).

Річне оцінювання можуть провести на початку навчального року, зокрема й онлайн. В окремих випадках — упродовж всього першого семестру навчання.

Якщо дитина не змогла навчатись через війну?

Дітей-переселенців, які через війну понад пів року не мали змоги навчатися, зараховують до школи за заявою одного з батьків (опікунів чи законних представників). Є два варіанти розподілення за класом:

  • заклад розробляє індивідуальну програму, проводить заняття та оцінювання знань для переведення в наступний клас;
  • за заявою батьків учень може залишитися в тому ж класі.