Як живуть українські біженці у Гессені

Перші українські біженці прибули до Гессена близько п'яти місяців тому. Як справи з житлом і роботою?

Як живуть українські біженці у Гессені

Перші біженці з України прибули до німецької землі Гессен майже п'ять місяців тому. Хоча спочатку щодня прибували тисячі біженців, їхня кількість поступово зменшувалася. Влада вже може закрити більшу частину поспіхом обладнаного тимчасового житла у спортзалах та виставкових центрах — тепер йдеться про такі питання, як постійне житло, догляд за дітьми та робота.

Скільки біженців із України зараз проживає у Гессені?

За даними місцевого Міністерства внутрішніх справ, наразі на території землі 78 156 осіб зареєстровано як біженці з України. Серед них було 50 725 жінок, 22 720 дітей (до 13 років) та 6317 молодих людей (від 14 до 17 років). Поки що це найвищий рівень. Для порівняння: у червні українців було лише близько 65 тисяч осіб. 2294 особи є громадянами третіх країн або особами без громадянства, які на момент початку війни проживали в Україні та не можуть безпечно повернутися на батьківщину. Наприклад, із Росії, Афганістану чи Азербайджану.

Де мешкають біженці-українці?

Гуртожиток, власна квартира та оренда житла у приватних осіб – зустрічаються різні варіанти розміщення. Причому ситуація сильно відрізняється у різних містах та регіонах. У той час, як Франкфурту все ще доводиться розміщувати людей у тимчасових прихистках, інші муніципалітети вже змогли прибрати розкладачки зі спортивних залів та громадських центрів. Великий центр першої допомоги у виставковому центрі Франкфурта також зараз закритий. Проте розміщення додаткових біженців з України, як і раніше, створює серйозні проблеми для районів та міст регіону, і в деяких випадках доводиться орендувати готельні номери.

Робота для українців в Гессені

Хоча українці вважаються в Німеччині відносно добре освіченими, мало хто знайшов роботу. У липні в Гессені як безробітні було зареєстровано близько 13 100 українців, більшість з яких тепер отримують соціальну допомогу. Влада це пояснює тим, що багато українців нині все ще проходять інтеграційні мовні курси і лише поступово виходять на місцевий ринок праці.

Скільки земля витрачає на прийом українських біженців?

За даними місцевого Мінфіну, до війни в Україні в земельному бюджеті на 2022 рік вже було заплановано 665 млн. євро на «витрати, пов'язані з біженцями», які зараз використовуються в тому числі і для українських біженців. У ході реалізації «Плану дій Україна» щодо підтримки та інтеграції військових біженців земля очікує на додаткові витрати у розмірі понад 200 мільйонів євро. Крім того, з червня українці мають право на базові пільги, але вони фінансуються федеральним урядом.