Які документи потрібні для продовження візи тимчасового захисту у Чехії

У новому законі Lex Ukrajina IV йдеться про продовження візи тимчасового захисту та інше.

Які документи потрібні для продовження візи тимчасового захисту у Чехії

Наприкінці листопада Уряд Чеської Республіки оприлюднив та схвалив зміни до закону Lex Ukrajina. Так, у новому законі Lex Ukrajina IV йдеться про продовження візи тимчасового захисту та інше. Blesk.cz пише, які документи потрібні для продовження згідно з Lex Ukrajina IV.

Перший крок для продовження тимчасового захисту у Чехії – це онлайн-реєстрація на сайті МВС. Поки що посилання на цю реєстрацію не оприлюднили. Проте термін реєстрації до 31 березня 2023 року. Після цього ви отримаєте підтвердження на електронну адресу, яку надали під час реєстрації. У листі буде вказано дату та місце (міграційне відділення МВС Чехії або чеською скорочено OAMP) для вклеєння візи тимчасового захисту.

Які документи потрібні під час реєстрації

Під час онлайн-реєстрації, згідно з Lex Ukrajina IV, українці повинні вказати свою адресу проживання у Чехії та адресу школи, де дитина зареєстрована та, власне, відвідує навчання.

Уже під час вклеєння візи в попередньо призначений термін у паспорт у міграційному відділенні МВС Чехії, людина зобов’язана надати підтвердження проживання в Чехії.

Таке підтвердження не потрібно надавати у двох випадках:

  • якщо житло було надано кризовими або місцевими органами і людина досі там проживає; 
  • якщо людина звернулася за тимчасовим захистом після 27 червня 2022 року і зазначене місце проживання збігається з місцем проживання, вказаним у реєстрації.

Продовження тимчасового захисту дітям до 18 років

Для дитини віком до 18 років візову наклейку повинна отримати особа, яка підтвердить, що вона є законним представником цієї дитини або особа, що уповноважена діяти від імені цієї дитини.