- Категорія
- Офіційно
- Дата публікації
З січня українські біженці у Литві будуть отримувати електронну посвідку на проживання
Такі дозволи будуть видаватися як тим військовим біженцям, які щойно прибули, так і тім, хто вже перебуває у країні.
З наступного року всім українським військовим біженцям у Литві видаватимуться лише електронні посвідки на проживання, повідомив у п'ятницю Департамент міграції, пише delfi.lt.
Такі дозволи будуть видаватися як військовим біженцям, які щойно прибули, так і тим, хто вже перебувають у країні.
"Оцифрування цього процесу допоможе заощадити багато часу українським біженцям, а також волонтерам, які допомагають їм, працівникам муніципальних адміністрацій", - сказала директор Департаменту міграції Евеліна Гудзінскайте.
Це можна зробити, не приходячи до Департаменту міграції, - потрібно лише створити обліковий запис з обраною адресою електронної пошти на сайті www.migracija.lt, заповнити заяву та надати необхідну інформацію про себе.
Після перевірки та зіставлення наявних даних, співробітники Департаменту міграції видадуть цифровий дозвіл на проживання з терміном дії з 5 березня наступного року до 4 березня 2024 року.
Іноземці знайдуть отриманий документ у своєму обліковому записі MIGRIS та зможуть зберегти його на своїх смарт-пристроях або роздрукувати.
Військові біженці, які нещодавно прибули до Литви та ще не зареєстровані у Департаменті міграції, також зможуть подати заяву на отримання цифрового дозволу на тимчасове проживання у Литві, подавши електронну заяву, але такі особи мають відвідати відділ обслуговування клієнтів Департаменту міграції один раз.
Всі послуги зі зміни та видачі дозволів, виданих на підставі тимчасового захисту, надаються українським військовим військовим біженцям безкоштовно.
Вид на проживання, виданий на інших підставах, як і раніше, буде оформлятися у вигляді пластикових карток, за які стягується фіксоване державне мито.
З початку російського вторгнення в Україну в Литві зареєструвалося 71 877 біженців з України. Щодо абсолютної більшості з них – майже 68 тисяч. осіб - прийнято рішення про видачу дозволів на тимчасове проживання у Литві на підставі тимчасового захисту чи гуманітарних міркувань.
За даними Департаменту міграції, 5082 особи залишили Литву або з ними неможливо зв'язатися. Прийнято 2 тисячі 726 рішень про припинення розгляду заяв, оскільки особи або залишили Литву, або подали заяви про видачу тимчасової посвідки на проживання з інших підстав, як правило - роботи.
23 особам було відмовлено у вигляді проживання у Литві після того, як з'ясувалося, що вони не є військовими біженцями.