- Категорія
- Офіційно
- Дата публікації
За безкоштовним житлом у Чехії можна буде звернутися лише у двох містах
З 1 вересня таке розміщення можна буде отримати лише у Брно та Остраві.
Українці, які прибувають до Чехії за захистом, можуть звернутися за тимчасовим житлом до оформлення документів. Притулки працюють цілодобово.
З 1 вересня таке розміщення можна буде отримати лише у Брно та Остраві. У столиці країни Празі з 1 вересня короткочасний притулок не надаватимуть.
Про це повідомляється на офіційному порталі для іноземців, які проживають або бажають жити у Чеській Республіці.
"Короткочасний притулок можуть отримати особи, які очікують на відкриття KACPU (Краєві центри допомоги Україні) або ті, хто чекає на тимчасовий захист і ще не має власного житла. Короткочасні притулки працюють цілодобово і знаходяться у Брно та в Остраві", – звертають увагу українців, які прибудуть до Чехії у вересні
У KACPU можна подати заяву на тимчасовий захист, там також нададуть допомогу з отриманням державного гуманітарного житла. Крайові центри допомоги Україні можуть працювати не щодня, графік відрізняється залежно від регіону.
Для того, щоб українці не залишалися без даху над головою у неробочий час KACPU, їм радять скористатися послугою короткочасного притулку:
- Брно, Hnevkovského 30/65 (+420 770 132 569);
- Острава, Dr.Maleho 1356/17 (+420771288779).
Державне гуманітарне житло в Чехії надається як первинна допомога особам, які рятуються від збройного конфлікту в Україні та ще не знайшли собі житла в країні.
Слід врахувати, що це тимчасове житло, яке надається на обмежений період тривалістю 150 днів. Протягом цього часу необхідно знайти собі житло, уклавши договір оренди чи суборенди.
Через 150 днів немає можливості отримувати безкоштовне гуманітарне житло. Виняток становлять уразливі особи. Вони мають право проживати там та після 5 місяців.