За півроку війни до Ізраїлю в'їхали 33 тисячі біженців із України

Держава їм практично не допомагала і лише за кілька місяців вони змогли працювати достатньо легально.

За півроку війни до Ізраїлю в'їхали 33 тисячі біженців із України

Міністерство праці та соціальних справ Ізраїлю опублікувало статистику про українців, які не мають права на репатріацію.

Зазначається, що, як правило, вони в'їжджали до своїх ізраїльських родичів чи друзів, тим більше, що досить довго за кожного "гостя" необхідно було внести заставу 10 тисяч шекелів.

Тут держава їм практично не допомагала і лише за кілька місяців вони змогли працювати достатньо легально. Допомагали благодійні організації та об'єднання вихідців із України.

В Ізраїлі вони перебувають із умовою, що залишать країну, коли закінчаться бойові дії.

Дані показують, що з початку війни до Ізраїлю в'їхало 33 533 українці, які не підпадають під Закон про повернення, з яких 14 631 особа вже залишила країну. Насьогодні 14 615 громадян України, які втекли від війни, перебувають в Ізраїлі та не мають права на громадянство чи посвідку на проживання. Крім того, за цей період до Ізраїлю прибули 4287 громадян України, які прибули до Ізраїлю як військові біженці, але були визнані такими, що мають право на повернення під час їх перебування в Ізраїлі.

12788 були зареєстровані для отримання гуманітарної допомоги. Близько 29% із них уже залишили країну. 7784 особи отримали допомогу у вигляді карти для купівлі продуктів харчування.

305 заявників отримали психологічну допомогу від спеціалістів. Для військових біженців віком понад 60 років було видано 6769 медичних полісів. 3535 із цих громадян все ще перебувають в Ізраїлі. Близько 2500 військових біженців віком до 60 років отримали безкоштовну медичну допомогу в клініках «Терем» по всій країні або були направлені до лікарні за необхідності.

У Бат-Ямі проживає найбільша кількість військових біженців: 616 осіб, за ним відразу йдуть Хайфа (568), Ашкелон (486), Нетанія (477), Петах-Тіква (470), Ашдод (434), Рішон ле-Ціон (390) ) та Беер-Шева (308). 77% військових біженців становлять жінки, 27% діти та підлітки та 28% літні люди.