Закордонний паспорт: робити новий чи продовжувати?

Нині існує можливість безперешкодно виготовити паспорт навіть перебуваючи за кордоном.

Закордонний паспорт: робити новий чи продовжувати?

Щоп’ятниці, консульство України у Гданську публікує на своїй сторінці у Facebook відповіді на найбільш розповсюдженні питання серед громадян України в Польщі. Головним питанням минулого тижня було: оформлення нового паспорту чи його продовження?

“Ми рекомендуємо оформлювати паспорт замість того, щоб продовжувати строк його дії. Бо зараз ми говоримо більше про речі, пов’язані з поїздками”, – каже консул України у Гданську Олександр Плодистий.  

“ІКАО – Міжнародна організація цивільної авіації, встановлює вимоги щодо безпеки паспортних документів. Вимоги ІКАО однозначні, продовжені паспорти менш безпечні, а їх використання не рекомендується, тож, досить часто, їх не беруть до уваги при подорожах, особливо літаками”, – каже дипломат.

Як зазначають у консульстві, нині існує можливість безперешкодно виготовити паспорт навіть перебуваючи за кордоном, та привести свої папери до норми. Наприклад в Консульстві чи в ДП “Документ”.

“Звісно до України з Польщі все ще можна повернутися по продовженому паспорту чи з дитиною, дані про яку внесено до закордонного паспорта. Але, здійснювати регулярні поїздки через кордон за такими паспортами вже не можливо. Тож, якщо Ви плануєте регулярно перетинати кордон – то знайдіть час та можливість зробити закордонний паспорт собі й кожній своїй дитині”, – радить Олександр Плодистий.

Він додає, що кожна поїздка по продовженому паспорту з дитиною, дані про яку внесено до закордонного паспорта, може закінчиться непередбачувано та раніше запланованого терміну, а кошти за подорож, що не вдалася, ніхто не поверне.