Закордонних українців перевірятимуть у СБУ

Статус закордонного українця не даватимуть громадянам Білорусі та Росії.

Закордонних українців перевірятимуть у СБУ

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про закордонних українців". Про те, для чого це було зроблено, у своєму Telegram-каналі розповів представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, наразі планується внести зміни до умов і порядку надання статусу закордонного українця. Якщо законопроєкт буде ухвалено, тоді Національна комісія з питань закордонних українців зможе робити запити до СБУ, СЗР, а також центрального органу виконавчої влади України.

Необхідно це для отримання інформації про те, чи вчиняв громадянин у минулому дії, які суперечать національній безпеці та національним інтересам країни. Раніше такі звернення робити було не можна.

"Проєктом Закону також пропонується призупинити розгляд Національною комісією з питань закордонних українців заяв громадян РФ і РБ щодо надання статусу закордонного українця на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів із дня його припинення або скасування", — ідеться в повідомленні.

Також пропонується розширити перелік підстав для відмови в наданні статусу закордонного українця громадянам Білорусі та Росії.

Згідно з українським законодавством, закордонними українцями можна вважати осіб, які є громадянами іншої держави, але водночас мають українське етнічне походження або походять з України.

"Українське етнічне походження — це приналежність особи або її предків до української нації та визнання нею України батьківщиною свого етнічного походження", — ідеться в повідомленні.