Житлова допомога для біженців у Чехії наступного року може зрости

Зараз вона становить 2400 та 3000 крон.

Житлова допомога для біженців у Чехії наступного року може зрости

Від січня наступного року чеський уряд може збільшити встановлені витрати на житло для біженців, які враховуються при розрахунку гуманітарної допомоги. Готується постанова уряду, cуми, на які може зрости житлова допомога, ще обговорюються. Про це заявив 29 листопада міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка.

Грошова допомога для біженців змінилася та скоротилася з липня цього року. У неї почали включати кошти на проживання та житло. Отримати його можуть лише домогосподарства біженців з доходом нижче прожиткового мінімуму та обов’язковими витратами на житло. За даними організацій, які допомагають біженцям, така підтримка — низька, біженці залазять у борги. Тому міністерство вирішує проблему за допомогою екстреної невідкладної допомоги.  

“Ми готуємо постанову уряду, яка має збільшити з 1 січня розміри відрахувань, тобто збільшити суму житлової підтримки. Ми ще обговорюватимемо конкретні суми”, – сказав міністр. Таким чином, розмір гуманітарної грошової допомоги може збільшитися. Можливо, отримати її можуть дещо більше нужденних.

У закладах житлового розміщення держава оплачує житло для українських громадян із тимчасовим захистом, які можуть працювати, до п’яти місяців. Юречка кілька разів повторив, що зміна допомоги в липні мала на меті мотивувати біженців працювати та переїжджати у звичайні квартири.

Згідно з чинною постановою уряду, у гуманітарній грошовій допомозі розраховується 2400 чеських крон на людину на місяць, але щонайбільше — 12 тисяч чеських крон. У зареєстрованих у спеціальному реєстрі квартирах вона становить 3000 крон на людину, максимум — 15 тисяч крон на п’ятьох і більше осіб. До цього додається прожитковий мінімум. Тоді підтримка з боку держави відповідає різниці між отриманою сумою та меншим доходом.