Зростання кількості дітей у школах Чехії забезпечують переважно українці

У річному обчисленні кількість учнів зросла на 4,5%.

Зростання кількості дітей у школах Чехії забезпечують переважно українці

Як свідчать дані Чеського статистичного управління — ČSU, отримані в останньому навчальному році, кількість учнів у базових школах Чехії зростає в основному за рахунок українців. У річному обчисленні кількість учнів зросла на 4,5%. «Кількість учнів базових шкіл у поточному році збільшилася на 43 200 осіб, це найвищий показник з 1996/1997 навчального року, коли було знову запроваджено дев'ятирічну обов'язкову освіту. Число учнів таких шкіл у минулому навчальному році перевищило мільйон, головним чином через приплив дітей з України», - сказав голова ČSU Марек Роічек.

У той час як кількість чеських школярів збільшувалася лише приблизно на 1000 дітей на рік, кількість українських дітей збільшилася вп'ятеро порівняно з 2021/2022 роками. Згідно зі статистикою, попереднього навчального року в базових школах навчалися 50 849 українців. До них входять як діти, які опинилися в Чехії через війну на батьківщині, так і ті, чиє проживання в країні не пов'язане з бойовими діями в Україні.

Іноземні учні становили минулого навчального року 7,2% від загальної кількості учнів базових шкіл. У той час як кількість школярів з України збільшилась у п'ять разів у порівнянні з минулим роком, кількість дітей з інших країн за останні десять років практично не змінилася.