Безкоштовний проїзд біженців із Польщі до Німеччини продовжили до весни

Безкоштовні рейси будуть доступні до кінця лютого.

Безкоштовний проїзд біженців із Польщі до Німеччини продовжили до весни

Українці, які евакуюються з Польщі до інших країн, можуть доїхати безкоштовним евакуаційним потягом із Перемишля до німецького Ганновера.

Безкоштовні рейси будуть доступні до кінця лютого, пише Telegram-канал "Пшемишль - Ганновер Мессе гуманітарний поїзд".

Поїзд вирушатиме з Польщі раз на два дні – по непарним датам у лютому. Дорогою передбачена лише одна транзитна зупинка – у Франкфурті на Одері. У зворотному напрямку до Польщі потяг їхатиме без пасажирів, оскільки це евакуаційний потяг, який фінансує уряд Німеччини.

Графік руху у лютому буде такий:

  • Перемишль - відправлення о 22:30;
  • Франкфурт на Одері (транзитна зупинка) – 10:00 (+-1 година);
  • Ганновер Messe/Laatzen – 16:00 (+-1 година).

Біженці, які бажають доїхати цим поїздом до Німеччини, мають бути на платформі польської станції у потрібний час. Квитки або реєстрація на поїзд Перемишль – Ганновер не потрібні. За допомогою можна звернутися до співробітників Червоного Хреста або волонтерів.

Поїзд їде з Польщі 15 годин із зупинкою у Франкфурті на Одері на польсько-німецькому кордоні, щоб висадити охочих вирушити до Берліна.

У Ганновері українці виходять із поїзда на станції на околиці міста. Там біженців зустрічають співробітники німецької залізничної компанії Deutsche Bahn, поліцейські та працівники благодійних організацій допомагають прибутим отримати їжу, першу допомогу та пропонують тимчасове житло для тих, кому нема куди йти.

Багато волонтерів, які зустрічають біженців на вокзалі – українці, які раніше приїхали до Ганновера через війну. Вони зазначають, що навіть якщо безкоштовний поїзд більше не ходитиме, а українці знайдуть спосіб дістатися Ганноверу, там їх, як і раніше, зустрічатимуть наші волонтери.