Більшість українських біженців у Польщі мають намір повернутися в Україну

Головним чинником, який впливає на рішення біженців повернутися в Україну, є безпека.

Більшість українських біженців у Польщі мають намір повернутися в Україну

Більшість українських біженців, які перебувають у Польщі, мають намір повернутися в Україну. При цьому значна частина планує зробити це вже протягом найближчих трьох місяців. Що позитивно позначиться на економіці країни – адже, за даними експертів, це є критично важливим для майбутнього України.

За даними від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, повертатися в Україну з Польщі планує 71% біженців, які проживають там нині, повідомили в Мінреінтеграції. При цьому, зазначається, 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців. Тобто, до середини осені.

Чому біженці хочуть повернутися додому

Причин, через які українці хочуть повернутись додому, кілька. Серед головних:

  • бажання возз'єднатися із своїми сім'ями – його висловив 31% опитаних;
  • бажання жити у своїй країні та культурному середовищі – 66%.

Головним же чинником, який впливає на рішення біженців повернутись в Україну, є безпека. Його назвали 93% опитаних.

Чому так важливе повернення біженців

Повернення ж біженців є вкрай важливим для України. Річ у тім, що якщо понад 6 млн цих людей не повернуться, то економіка країни, за даними Bloomberg Economics, почне зазнавати серйозних труднощів. Зокрема, зазначається, Україна втратить 10% річного довоєнного ВВП.

Понад те, попри плани влади подвоїти під час повоєнного відновлення розмір економіки України вже до 2032 року, країна може зіткнутись з серйозним дефіцитом робочих рук. Адже за даними Мінекономіки, їй не вистачає 4,5 млн працівників і підприємців, необхідних для досягнення цієї мети.

"Тому найважливіше завдання зараз для України – зробити все можливе, щоб люди повернулися", – прокоментувала ситуацію заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.