- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Частка охочих залишитися за кордоном українців за рік зросла більш ніж удвічі
Нині працюють 70% біженців, у тому числі 54% – у країні, що приймає.
Частка українських біженців, які хотіли б залишитися на новому місці проживання за кордоном, за трохи менше, ніж рік, зросла з 8% до 18%, такі результати дослідження "Ключовий капітал: як міграційні процеси впливають на бізнес" Gradus Research для Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ).
Згідно з ними, якщо 21-24 жовтня 2022 року 67% респондентів ствердно відповіли на запитання щодо бажання повернутися до України так швидко, як можливо, то цьогоріч, із 22 вересня до 5 жовтня, 63% охочих повернутися на батьківщину.
При цьому 14% планують повернення до кінця цього року, 13% - у першій половині, а 12% - у другій половині наступного, тоді як ще 14% - після 2024 року, тоді як 36% ще не визначилися з термінами, а 10% дали інші відповіді.
Зазначається, що рівень адаптації українців, які виїхали за кордон, досяг 62%. Водночас уточнено, що у топі країн, куди мігрували українці, залишаються Польща (29%), Литва (16%) і Німеччина (10%), що сильно не відповідає даним Євростату (23,1%, 1,7% і 28,3% відповідно).
Як повідомила засновниця і директорка дослідницької компанії Євгенія Близнюк на КМЕФ, 83% біженців в Україні мали роботу, зокрема 13% працювали в сфері освіти та навчання, 12% - в інженерії, науці та технологіях, 10% - були фахівцями в царині економіки та фінансів або із продажу і комунікації.
Згідно з результатами дослідження, нині працюють 70% біженців, зокрема 54% - за кордоном, 12% - віддалено в українських компаніях, 4% - дистанційно на компанії в інших країнах, тоді як зовсім не працюють 26%.
Зазначається, що ключовою причиною безробіття серед українських мігрантів є незнання місцевої мови (43%).
Щодо сфер зайнятості, то 14% є технічними працівниками та будівельниками, 10% займаються прибиранням або доглядом за будинком, стільки ж працюють в інженерії, науці та технологіях, по 8% - в освіті, продажах та комунікації, а ще по 7% - у логістиці-транспорті та управлінні-адмініструванні.