Через українців в Естонії змушені ухвалювати спеціальний закон

Українці, які залишили Естонію, блокують місця у школах.

Через українців в Естонії змушені ухвалювати спеціальний закон

Українські військові біженці, які залишили Естонію не повідомивши про це владу, внесли велике сум'яття у шкільне життя: сотні виділених для них шкільних місць порожні, а дітям, які потребують місць, доводиться чекати, пише postimees.ee .

Комісія з культури місцевого парламенту Рійгікогу прийняла рішення направити на перше читання законопроект, що дозволяє виключати зі шкіл і дитячих садків дітей українських військових біженців, які залишили Естонію й не повідомили про це освітню установу.

Голова Комісії з культури Хельо Пікхоф зазначив, що військові біженці, які прибули з України до Естонії, часто виїжджають з країни, не повідомляючи керівництво школи.

«Зараз учня можуть відрахувати зі школи та дитячого садка за заявою батьків. На даний момент, за оцінками, заблоковані сотні шкільних місць: через цих дітей школа не може прийняти учнів, які перебувають у черзі. У Таллінні, наприклад, зараз не вистачає шкільних місць», - сказав Пихоф.

За словами заступника голови комісії Тиніса Лукаса, важливо займатися і тими дітьми, які в'їхали до Естонії та перебувають у регістрі народонаселення, але яких ще немає у списках будь-яких шкіл і вони не виконують своїх шкільних зобов'язань.

«Цих дітей треба знайти», - наголосив Лукас, додавши, що в Естонії відвідування школи є обов'язковим.