Естонія та Фінляндія все ще ведуть переговори про перерозподіл українських біженців

На урядовому рівні проведено перші консультації щодо цього питання.

Естонія та Фінляндія все ще ведуть переговори про перерозподіл українських біженців

Естонія та Фінляндія продовжують переговори про перенаправлення до Фінляндії частини українських біженців, які прибувають до Естонії.

В Естонію минулого року прибуло близько 120 тисяч українських біженців, з яких понад 65 тисяч залишилися в країні. Тим часом у Фінляндії за тимчасовим захистом звернулося менше 50 000 українців, хоча населення Фінляндії вп'ятеро більше за населення Естонії.

У зв'язку з цим Таллінн і Гельсінкі розпочали в грудні переговори про перерозподіл частини біженців, які прибувають до Естонії з України, і Фінляндія заявила про готовність приймати з Естонії щотижня по 50-100 осіб, починаючи з січня цього року.

Канцлер МВС Тармо Мійлітс повідомив ERR, що на урядовому рівні проведено перші консультації щодо цього питання, але деталі ще узгоджуються.

"Важливо, що ми повинні забезпечити первинний прийом [біженців] скільки б їх не було. Коли до нас прибувають військові біженці, треба забезпечити первинне розміщення, первинну продуктову допомогу, соціальну допомогу, психосоціальне консультування", - додав Мійлітс.

Для українських біженців, які бажають перебратися з Естонії до Фінляндії, можуть бути організовані автобусні та поромні перевезення.