Естонія закриє інфопункти для українських біженців

Інфопункти у Тарту, Пярну та Йихві закриються 30 квітня.

Естонія закриє інфопункти для українських біженців

28 квітня Департамент соціального страхування Естонії завершує роботу інфопункту для військових біженців на Талліннському автовокзалі. Біженціи, які прибувають, прийматимуть до кінця травня на поромі «Isabelle». Інфопункти в Тарту, Пярну та Йихві закриються 30 квітня, пише postimees.ee.

За словами керівника відділу з кризового регулювання Департаменту соціального страхування Вадима Іванова, інфопункти прийому біженців були відкриті минулої весни, коли в країну в'їжджало в середньому понад п'ятсот біженців щодня.

«У пунктах прийому біженцю оперативно допомагали вирішити різні завдання: оформляли клопотання про тимчасовий захист, направляли за необхідності до місць тимчасового розміщення. Сьогодні до Естонії прибуває набагато менше біженців, які звертаються за статусом тимчасового захисту безпосередньо в бюро Департаменту поліції та прикордонної охорони, також вони все рідше потребують тимчасового розміщення. Тож необхідність у роботі інфопунктів знизилася: наприклад, минулого тижня їх відвідали всього 45 осіб, бувають і дні, коли немає жодного відвідувача, який потребував інформації. В основному нас просять проконсультувати з питань послуг, які надають місцеві самоврядування та клопотань про тимчасовий захист», - сказав Іванов.

«Ми обговорили ситуацію з префектурами та місцевими самоврядуваннями в Таллінні, Пярну, Тарту та Йихві. Встановили, як надалі вестиметься прийом нових біженців, визначили роль Департаменту соціального страхування у підтримці кожного біженця відповідно до його потреб. Якщо потік біженців збільшиться, ми з партнерами переглянемо внесені зміни», - запевнив Іванов.

У робочий час люди можуть звертатися за консультацією за телефоном 1247, в бюро обслуговування клієнтів Департаменту поліції та прикордонної охорони або соціального страхування, де при необхідності направлять на місце тимчасового розміщення, що надається державою.

Якщо біженці прибувають у неробочий час або у вихідні, то необхідну інформацію про подальші дії вони зможуть отримати за державним інфотелефоном 1247 (при дзвінку з іноземного номера +372 600 1247).