«Foreign Policy»: Польща та Україна мають створити спільну державу

Польсько-український союз створив би другу за величиною країну у ЄС.

«Foreign Policy»: Польща та Україна мають створити спільну державу

У неділю американський журнал “Foreign Policy” представив концепцію створення структури за зразком польсько-литовського союзу. Автори статті зазначають, що союз, започаткований понад 600 років тому, запропонував би рішення для сучасної Європи.

«Річ Посполита стала однією з найбільших держав Європи з унікальною системою політичного управління. Після падіння династії Ягеллонів вона перетворилася на виборну монархію, подібну до італійських міст-держав, але діючи в набагато більших масштабах», – підкреслює американський журнал.

У статті перераховуються переваги унії, починаючи з парламентського принципу одностайності, віротерпимості та свободи, якими користується шляхта на відміну від абсолютистських монархій Західної Європи.

«Безумовно, через чотири століття спільної історії в межах Речі Посполитої значна частина сьогоднішньої України має набагато більше спільного у минулому з Польщею, ніж з Росією, попри твердження російських пропагандистів про протилежне”, – пояснюють автори статті.

“Сьогодні обидві країни стикаються з загрозою з боку Росії. Польща є членом ЄС та НАТО, а Україна також планує приєднатися до обох організацій. Навіть якщо війна України з Росією закінчиться вирішальною перемогою України та вигнанням російських військ з країни, Київ зіткнеться з потенційно десятиліттями боротьби за приєднання до ЄС, не кажучи вже про отримання надійних гарантій безпеки від Сполучених Штатів”.

На думку авторів статті, ідея польсько-українського союзу, як спільну федеративну або конфедеративну державу, могли б поєднати зовнішню та оборонну політику, а Україна майже одразу ввійшла до ЄС та НАТО.

“Польсько-український союз створив би другу за величиною країну у ЄС, та ймовірно був би найбільшою військовою силою, становлячи більш ніж достатню противагу французько-німецькому тандему”, — припускає «FP».