ФСБ намагалася завербувати українських біженців, які прибули до Естонії

На прикордонних пунктах РФ українцям приділяється особлива увага.

ФСБ намагалася завербувати українських біженців, які прибули до Естонії

За даними Поліції безпеки Естонії (КаПо), Федеральна служба безпеки Російської Федерації намагалася завербувати військових біженців, які прибули минулого року з України до Естонії.

Про це повідомляє postimees.ee.

З кінця лютого по грудень 2022 року захист в Естонії попросили близько 45 000 українців, які втекли від війни. З розмов із ними чітко простежується активна діяльність ФСБ проти українців на території Росії та на окупованих територіях.

На прикордонних пунктах РФ українцям приділяється підвищена увага, серед них шукають небезпечних та налаштованих вороже стосовно Росії людей. Таких українців допитують, обшукують їхнє майно, оглядають засоби зв'язку. Іноді їм погрожують, а також застосовують проти них насильство.

Також ФСБ систематично намагалася вербувати військових біженців, які прибули до Естонії з Росії, з метою співробітництва вже на території РФ, як погрожуючи їм, так і пропонуючи гроші.

У щорічнику КаПо за 2021 рік йшлося про плакати, які на прикордонних пунктах Естонської Республіки закликають людей повідомляти про спроби вербування та контакти зі спецслужбами чи службами безпеки РФ. Серед тих, хто зв'язався з Поліцією безпеки, були як естонці, так і військові біженці. Це допомогло побачити масштаби діяльності російських спецслужб із початку війни.