Коли біженці у Польщі почнуть платити за своє перебування? Дату хочуть змінити

Попередньо, українці мали б почати платити з березня. 

Коли біженці у Польщі почнуть платити за своє перебування? Дату хочуть змінити

Біженці з України в Польщі повинні покривати частину вартості проживання в місцях колективного розміщення. Попередньо, вони мали б почати платити з березня. Проте, сенатори вже мають іншу думку.

Поправка до так званого Закону про спеціальну допомогу була прийнятий Сеймом 14 грудня, нагадує ukrayina.pl.

Згідно з прийнятою Сеймом поправкою, з 1 березня біженці покриватимуть 50 відсотків вартості життя, якщо вони перебувають у Польщі понад 120 днів, а з 1 травня – 75 відсотків, якщо вони перебувають понад 180 днів. Але тепер сенатори хочуть, щоб нові правила діяли з 1 квітня та 1 червня відповідно.

Віце-маршалок Борусевич підкреслив у Сенаті, що мета полягає в тому, щоб ця зміна відбулася навесні, а не взимку. "Якщо будуть люди, які змушені будуть залишити місце проживання і не матимуть іншого виходу, як повернутися в Україну, тому що вони не будуть "доплачувати", то цим людям доведеться повернутися в Україну, в умовах морозу, відсутності опалення, відсутності світла. Це не вдалий час для такого вчинку", – оцінив сенатор.

Заступник голови Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, урядовий уповноважений у справах біженців з України Павел Шефернакер відповів, що філософія закону та діяльності уряду базується на тому, що "жодна людина не повинна залишатися без даху над головою". "На жаль, я з жалем констатую, що філософія поправки, внесеної маршалом, передбачає, що якщо група людей залишиться без даху над головою, було б краще, якби вони залишалися без даху над головою навесні, а не взимку", – сказав він.

Глава запевнив, що допомога біженцям надаватиметься незалежно від пори року. Він зазначив, що відповідно до поправки, люди, які перебувають у складній життєвій ситуації, будуть звільнені від обов'язку доплати з гуманітарних міркувань. "Це запобіжник, який дозволить нам зробити так, щоб ніхто не залишився без даху над головою", – сказав він.

Поправка передбачає, що люди з інвалідністю та особи, які здійснюють догляд за ними, діти, особи пенсійного віку, вагітні жінки, особи, які виховують дитину віком до 12 місяців, а також особи, які здійснюють догляд не менше трьох дітей, не платитимуть внесок за колективне проживання.

Нині близько 80 тисяч громадян України живуть у центрах допомоги воєвод або органів місцевого самоврядування. Як повідомив Сенату заступник глави Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, 50 відсотків з цих осіб працездатного віку вже почали працювати в Польщі.