Мешканці Криму намагаються втекти до Естонії під виглядом українських біженців

Останніми днями помітно зросла кількість українських біженців, які прибувають на прикордонні естонські пункти.

Мешканці Криму намагаються втекти до Естонії під виглядом українських біженців

Останніми днями помітно зросла кількість українських біженців, які прибувають на прикордонні естонські пункти Койдула та Лухамаа. Крім того, відзначається зростання кількості біженців із Криму, повідомляють місцеві ЗМІ.

"Якщо раніше на південному сході українські біженці здебільшого прибували через Лухамаа, то тепер велике навантаження і на пункт Койдула. Минулої доби (27 вересня – прим. ред.) через Койдула та Лухамаа до Естонії прибули приблизно 460 українців. Нова тенденція – підвищення активності серед біженців із Криму, одні налякані мобілізацією, інші – війною", – розповів голова Кагуського прикордонного пункту Департаменту поліції та прикордонної охорони Петер Маран.

Стверджується, що черги є довгими і на російській стороні. Більшість тих, хто прибув на кордон з Естонією, виглядали виснаженими, і на камеру про цілі поїздки говорити ніхто не побажав. Дехто заявив, що побоюється за своїх родичів у Росії.

"Ми виписали російським громадянам чимало заборон на в'їзд. Деякі приїхали з туристичними цілями, хтось тікає від мобілізації. Частина людей приїжджає з туристичною візою, кажуть, що їдуть до родичів у гості, але з розмови з'ясовується, що це не так. Деякі російські громадяни стверджують, що тікають від війни в Україні. Як правило, вони мають якісь українські документи, але в розмові з'ясовується, що йдеться про багаторічних резидентів РФ, тобто вони не є українськими військовими біженцями", – пояснив Маран. .